נובילה דה מונטפולצאנו

נובילה דה מונטפולצ'אנו נחשב לאחד מהיינות הקלאסים של איטליה. היקבים ממוקמים סביב עיירת מונטפולצ'אנו, כ 400 ק"מ דרומית מזרחית לסיינה, דרום מזרח טוסקנה. עברו של היין כביר ומשמעותי, במאה ה-15 היין היה פופלרי עד מאוד בעיקר בסביבת האצולה בסיינה, יתרה מזו, אף האפיפיור פול ה-III דיבר בשיבחו. בנוסף לכך המשורר והפיזיקאי פרנססקו רדי, ( אשר עבד תחת בני מדיצ'י ) הזכיר ותיאר באחד משירו את היין כמלך כל היינות. ( מדובר על המאה ה-17 ).

במאה ה-19 ידע היין ירידה משמעותית, הן כתוצאה ממגפות והן כתוצאה של מהפכות פוליטיות שהשפיעו על האזור. המאה ה-20 עת פיתוח התקן DOC, היין חוזר לגדולתו ומגיעה לנקודת שיא בשנות ה -80, כאשר האזור מקבל את התקן החשוב והמכובד DOCG. כדי שהיקבים במונטפולצ'אנו יזכו בתואר ובתקן הנ"ל, אזי הענבים חייבים להגיע מהגבעות שמסביב לעיירה בין הגבהים 250-600 מטרים, כמו כן צריכים להיות בין הנהרות ORCIA ו  CHIANA.

הענבים כמובן שהם סנז'בזה כ 60-80 אחוז, יחד עם ענב בשם  Canaiolo ועוד ענב נדיר בשם  Mammolo. חלק מהחוקים הם התיישנות מינימום 24 חודשים ( 36 חודשים רזרבד ) ולפחות 12 חודשים בחבית עץ. הצבע בדרך כלל חום ערמונים אדום, מאופיין בטעמים של שרי, תות שדה, ו Medium body .

ראו מפה :

הצג מפה גדולה יותר

 

 זקוקים לעזרה או המלצה על מלון או וילה בטוסקנה, השאירו לנו פנייה נשמח לעזור.