לוקה טוסקנה

ראו עשרות מלונות מומלצים בלוקה כולל דירות להשכרה, לחצו על לוגו בוקינג המצורף ספציפית ישירות לעמוד מלונות בלוקה.

לוקה היא אחת מהערים הפחות פופולריות למטייל הישראלי, אך שימו לב, היא מהיפות באיטליה. העיר לוקה נמצאת כחצי שעה מהים הטירני, כחתי שעה צפונית לפיזה וכשעה מערבית מטוסקנה. לוקה ביא עיר מאוד מרשימה, הדבר, או המבנה הראשון שתראו, היא החומה הסובבת את העיר העתיקה אשר נשמרה באופן יוצא דופן. הארכיטקטורה בעיר נפלאה ימיי ביניימית ומתקופת הרנסאנס, גגות אדומים, רחובות צרים, כנסיות ( כ-99 במספר ), מסעדות רמה בינלאומית, שווקים, פסטיבלים. סביב העיר ישנם וילות להשכרה, אך בהחלט רצוי ליהיות זריזים בנוגע להזמנה, מכיוון שהביקוש האירופי והאמריקאי גבוה. פחות מומלץ להגיע לעיר עם רכב מכיוון שהנסיעה מוגבלת במרכז ההיסטורי, לעומת זאת כן מומלץ לצלוח את העיר ברגל ואף באופניים בגלל שהעיר שטוחה בעיקרה.

כאשר תגיעו ללוקה תוכלו להנות מהדאומו של לוקה, קתדרלה מרשימה עם קשתות, עמודים מגולפים, פנים גוטי, פסלים, כמו כן תוכלו לבלות בפארק פסג'אטה דלה מורה, שם תוכלו לרכב על אופנים, לנוח, הפארק נמצא על טבעת הביצורים בגבולות העיר. מומלץ לבקר גם במגדל גיניג'י אשר בראשו מספר עצים. אטרקציות בלוקה בהמשך..

קצת היסטוריה :

לוקה נוסדה ע"י האטרוסקים, אלו המתיישבים הראשונים באזור. ב 180 לפנה"ס הפכה מושבה רומית. ב 1160 זכתה לוקה להיות זכינית וקומונה חופשית, המשיכה לרפובליקה עצמאית כ 500 שנה. 1273 וב 1277 לוקה נשלטת ע"י  " הקפטן של העם ", הוא  Luchetto Gattilusio. ב 1314 עקב מחלוקות פנימיות מכתיר עצמו ללורד של לוקה   Uguccione della Faggiuola, הפעולה צלחה אך רק לשנתיים. לאחר מכן מקבל חסות על העיר  Condottiere Castrccio Castrcani, אז העיר הלוקה הופכת למדינה המובילה במרכז איטליה.

1325 - קרבות עם פירנצה, כאשר זו הובסה ע"י  Castraccio, עקב הניצחון היה למועמד להפוך לדוכס לוקה, קבור בכנסית סן פרנצ'סקו. במאות הבאות לוקה עוברת  " מיד ליד " , אם זה Genoese,  ורונה, פירנצה ופיזה. קארל הרביעי מלך בוהמיה ( לאחר מכן קיסר באימפריה הרומית ), לוקה הופכת ליהיות דמוקרטית ולאחר מכן אוליגרכית, זה ב 1628.  ב 1805 לוקה נכבשת ע"י נאפוליון, הציב שם את אחותו. ב 1815 דוכסית של בורבון פראמה, בית אצולה ממוצא צרפתי. 1847 חלק מאיטליה.

לוקה הייתה ידועה ועדיין באינדבידואלית שלה ביחס לחלקים שונים בטוסקנה, אם זה אימוץ הנצרות, או דמוקרטיה שנים מאוחר מכך. אחד מסופרים / משוררים הידועים בהיסטוריה, דנטה, שהה בעיר לאחר שהוגלה ואף בספרו  " הקומדיה האלוהית " הזכיר את העיר לא פעם.
המלחין המפורסם ג'אקומו פוצ'יני נולד בלוקה, כתב בין השאר את האופרות " מאדאם באטרפליי " ו " לה בוהם ".

דרכי הגעה ללוקה טוסקנה :

דרכי הגעה ללוקה הם די פשוטות. נקודת מפתח בנושא היא נמל התעופה של פיזה, גלילאו גלילאיי, אליו ניתן להגיע מרוב שדות התעופה בעיקרים באירופה ומשדות התעופה באיטליה. ניתן לקחת אוטובוס שיוצא ישירות ללוקה, האוטובוס הראשון יוצא ב 5:55 בבוקר, 21:00 בערב, האוטובוס נמצא ביציאה מהיכל קבלת הפנים, אורך הנסיעה כ 50 דקות. כמו כן ניתו להגיע ללוקה עם רכבת, ישנן מספר מצומצם של רכבות המגיעות ישירות ללוקה, בדרך כלל תצטרכו לשנות רכבת בפיזה. בנוסף שישנן גם מוניות, עלות כ 50 יורו, 30 דקות.

כאשר אתם בפירנצה, ניתן לקחת אוטובוס שיוצא כל חצי שעה לתחנת רכבת סנטה מריה נובלה ומשם לקחת את רכבת ללוקה, האוטובוס והרכבת כשעתיים וחצי. מחוץ לתחנת רכבת של פירנצה ישנה אפשרות לקחת אוטובוס ללוקה, כ 1:45. כמובן שישנן גם מוניות, כ 80 יורו.

דרכי הגעה ללוקה עם רכב : מפיזה, קחו את כביש הראשי A11, שהוא  Pisa Nord-Firenze ולצאת בלוקה,  Lucca Exit.
פירנצה, קחו את כביש A11 שהוא  Firenze-Pisa Nord וצאו ביציאה של לוקה,  Lucca Exit .
רומא, לעלות על כביש A1, כביש  Rome Milan לעבור לכביש A11 כביש  Firenze-Pisa nord לצאת בלוקה.

אירועים בלוקה, טוסקנה :

אסטאטה מוזיקאלה לוקזה, אחד מפסטבלי המוסיקה אשר בלוקה אשר מארחים פסטיבלי רוק, ג'אז ופופ, בנוסף ישנו " פסטיבל תיאטרון האופרה של לוקה " בחסות ציאטרון האופרה של לוקה ובחת הספר למוביקה של אוניברסיטת סינסינאטי, אמצע יוני עד אמצע יולי. כמו כן מספטמבר עד אפריל ניתן לצפות באופרות, הצגות תיאטרון וקונצרטים בתאטרון דל ג'ילו.

אטרקציות בלוקה, טוסקנה :

פיאצה דל' אנפיתיאטרו רומאנו  Piazza dell' Anfiteatro romano
מהאטרקציות החשובות בעיר לוקה. זהוי כיכר שבעברה היה ניצב בה האמפיתיאטרון הרומי העתיק, החל להבנה במאה ה-I ע"י הקיסר קלאודיוס, דאז האמפיתיאטרון היה יכול להכיל עד 10,000 צופים, אשר צפו בין השאר במלחמות גלדיאטורים מרהיבים. הצורה של הכיכר אליפטית, היא יפיפה, מוקפת במבנים אשר חלקם נשמרו מתרופת ימיי הבייניינית עם קשתות. כיום הכיכר היא חלק ממרכזי לוקה ומהווה מעמד סימבולי. סביב הכיכר בתים צפופים עם גגות אדומים. בהחלט מומלץ להגיע.

זקוקים להמלצה על מלון, בית חווה או וילה באיזור לוקה, השאירו לנו פנייה בטופס הכחול המצורף, צוות אתר טוסקנה ישמח לעזור לכם בחיפוש וגם בהזמנה של אחת האפשרויות בלוקה, השרות ללא תשלום.