כל הדרכים להגיע לטוסקנה

ניתן להגיע למחוז טוסקנה של איטליה ממגוון של יעדים באיטליה, הזמינים טיסה לאחד היעדים שברשימה מטה, משכירים רכב ונוסעים עד מחוז טוסקנה, ראה קישורים להזמנת טיסה ומרחקי נסיעה עד מחוז טוסקנה.

טיסה סדירה לרומא  לחצו כאן
טיסת צ'ארטר לרומא לחצו כאן
הגעה מרומא סעו על אוטוסטרדה A1 כ 284 ק"מ עד פירנצה [מהירות מותרת על כביש זה 130 קמ"ש, מקסימום 150 קמ"ש]

טיסה לוונציה :
לחצו כאן
הגעה מוונציה סעו על אוטוסטרדה A13 כ 258 ק"מ עד פירנצה.

טיסה לורונה : לחצו כאן
הגעה מוורונה סעו על כביש A22 כ 235 ק"מ עד פירנצה.

טיסה למילאנו : לחצו כאן
הגעה ממילאנו סעו על אוטוסטרדה A1 כ 307 ק"מ עד פירנצה. [מהירות מותרת על כביש זה 130 קמ"ש, מקסימום 150 קמ"ש]לעתים ובעיקר בעונת התיירות מתפרסמות טיסות שכר ישירות מישראל לערים פירנצה ופיזה, שתי הערים המרכזיות של חבל טוסקנה, זו כמובן הדרך הנוחה והקלה ביותר להגיע למחוז טוסקנה ואכן תיירים מכל העולם מגיעים כך לטוסקנה, מרוב נמלי התעופה הבינלאומיים הראשיים באירופה ובעולם קיימות טיסות לפירנצה וגם לפיזה במשך כל השנה, בהעדר טיסה ישירה לפירנצה ופיזה, ישנה אפשרות לקחת טיסת פנים מנמל התעופה של רומא או מנמל התעופה של מילאנו, אם כי נראה שאופציה זו אינה נפוצה, תיירים שמחליטים להגיע לטוסקנה דרך רומא או מילאנו, רובם מבצעים זאת עצמאית ברכב שכור, אל לשכוח שגם ההגעה מרומא או ממילאנו למחוז טוסקנה היא טיול בפני עצמו.

שדות תעופה

שתי שדות תעופה בינלאומיים בטוסקנה,  Galileo Galilei International Airport אשר בפיזה, ו Amergio Vespucci Airport אשר בפירנצה, המכונה גם Peretola. שדה התעופה גלילאו אשר בפיזה הוא הגדול בין השניים. טיסות גדולות וחשובות מכל אירופה ומצפון אמריקה נוחתות וממריאות בשדה תעופה זה.

מהארץ כאמור ניתן לעיתים להגיע בטיסות שכר ישירות לנמלים אלו, ( אם יהיו, אז בדרך כלל בעונת התיירות, יולי, אוגוסט ). כמו כן אם אין טיסות ישירות, אזי ניתן לקחת טיסת קונקשיין, דרך יעדים ושדות תעופה גדולים באירופה ובאיטליה, דרך רומא או פריז למשל. יתרה מזו, ניתן לקחת טיסה ישירה ליעדים וערים גדולות מאירופה ומשם לקחת טיסה של חברת Ryan Air למשל, אשר מתמקצעים בטיסות פנים אירופאיות וזולות עד מאוד. שימו לב שכאשר לוקחים טיסת פנים של חברה זו, אומנם המחיר זול, אבל אסור לשכוח שישנם גם מיסי נמל.

משדה התעופה של פיזה יוצא כביש דו מסלולי ראשי , פירנצה-פיסה-ליבורנו. לכביש פירנצה-פיזה, יציאה ל A12 ואז קישור ל A11. כמו כן שדה התעפה בפיזה מקושר לתחנת המרכזית של העיר ולתחנת הרכבת המרכזית. רכבות לפיזה יוצאות כל הזמן, כמו כן ישנן שמונה רכבות היוצאות במשך היום ישירות לפירנצה. הרכבות ממוקמות מחוץ להיכל ההמראות.

שדה התעופה בפירנצה, כמובן גם כן מקושר לכביש A11, אשר יקח אתכם ויחצה את טוסקנה לכיוון פיזה. השדה התעופה ממוקם הצפון מערב פירנצה.

רכבות

אחת ממהדרכים היעיולות יותר והנוחות יותר לטייל באיטליה ובטוסקנה בפרט, היא ברכבות. מלבד שהעניין יעיל, זו דרך נהדרת להכיר את איטליה ולראות את הארץ הנהדרת הזו. Trenitalia, זו החברה שמנהלת את הרכבות באיטליה. הרכבות באיטליה מקושרות ליעדים חשובים באירופה, כך שניתן להגיע לטוסקנה גם אם אתם בארץ אחרת. תחנת המרכזית של פירנצה שמה, Santa Maria Novella, רכבות המגיעות לכאן מפריס, בריסל, מינכן, אמסטרדם, בזל ועוד.. כ 59 מיליון עוברים ושבים, מהתחנות העמוסות באיטליה.

תחנת הרכבת בפיזה, נוחה מאוד מציעה מגוון שרותים, כרטיסים, כרטיסים בינלאומיים, חדריי המתנה, איחסון מזוודות, ברים, פיצריות, חנויות ועוד.. מהקווים שהתחנה מציעה, Pisa-Lvorno-Rome Line,  Pisa-La Spezia-Genoa Line, Lucca Piza lina וקו פיזה נמל התעופה.

המסלול הראשי שעובר בטוסקנה, הוא דרך פירנצה,  Bologna-Rome line Via Arezzo. מסלול נוסף חשוב בטוסקנה, יוצא מרומא, נושק לים, עובר דרך  Grosseto, ליבורנו, פיסה, ויארגיו. כרטיסי נסיעות ניתן גם להזמין התחנות רכבת עצמן.

רכב

הדרך לטייל באיטליה ובטוסקנה בפרט, לטייל עם רכב זה אינטמי, הרפתקני לעיתים. ניתן לעצור בעיירות ואתרים שונים על אם הדרך, ניתן לסטות מאם הדרך, לעצור לפיקניק נחמד, לראות איזה אגם, איזה יער וכו... העניין השכרת רכב, בסך הכל די פשוט, נכנסים לאתר אינטרנט להשכרת רכב, בוחרים תאריך ובוחרים רכב, לרוב כל החברות מגישות את הצע לגבי ביטוחים וכו..

שלוש נקודות עיקריות בהן ניתן להגיע לטוסקנה, כאשר הינכם מחוץ לאיטליה :

1. Grand St. Bernard Tunnel - מעבר משוויץ, עולים לכביש A5, עוברים לכביש A4 ובמילאנו עולים לכביש A1 וממשיכים דרומה לטוסקנה ופירנצה.
2. Mont.Blanc Tunnel - מצרפת, שאמוני, מעבר יפיפה מתחת למונט בלאנק. גם קישור לכביש A5, מעבר ל A4 ול A1 ומדרימים לטוסקנה, פירנצה.
3. Brenner Pass - אוסטריה, כביש A22 במודנה עובר לכביש A1 ולטוסקנה פירנצה.

הדרך הראשית שעוברת מצפון לדרום, או ההפך בטוסקנה, היא  Autostrad del sole, כביש A1. הכביש נפרש ממילאנו לנאפולי, הכיבש עובר בסמוך לפירנצה, כאשר היציאות לדאונטאון פירנצה, הן :  Firenze-Certosa ו  Firenze-Signa.  כדי להגיע לסנייה, צריך לצאת על כביש A1, מיציאה  Firenze-Certosa ואז לכביש  Firenze-Sienna. כדי להדיע ללוקה, פראטו, או פיסטויאה, יש לעלות על כביש A11 צפון מפירנצה.

לא לשכוח להוציא רישיון נהיגה בינלאומי.

אפשרות נוספת שלעתים שווה לשקול, הגעה לאיטליה דרך אתונה, קיימות מספר טיסות מדי יום מיעדי יוון ובראשם אתונה ליעדי איטליה, לעתים מוצעים מחירים טובים לקונקשן אתונה, רומא, או אתונה פירנצה, ראו
טיסה לאתונה

זקוקים לעזרה בהוראות הגעה לטוסקנה, או עזרה בחיפוש אפשרויות לינה בטוסקנה, השאירו לנו פנייה בטופס המצורף ונשמח לעזור, השרות ללא תשלום.


 | השכרת רכב באיטליה